Haber

Tehlike çanları çalıyor: 45 gün su yok

Yaz sıcaklıkları ve kışın kurak geçmesiyle birlikte barajlar kırmızı alarm vermeye başladı. Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, su seviyesinin alarm verdiğini vurgulayarak, 45 günlük su kaldığını duyurdu.

Yaklaşık 65 bin nüfuslu ve 56 milyon metreküp kapasiteli Keşan’a içme suyu sağlayan barajın doluluk oranı kuraklık nedeniyle 4 milyon metreküpe düştü.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, su seviyesinin alarm verdiğini belirterek, 45 günlük su kaldığını söyledi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, su seviyesinin endişe verici olduğunu belirterek, 45 günlük su kaldığını söyledi.

Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde olduğunu ve kurak bir dönem geçirdiklerini belirten Helvacıoğlu, “Vatandaşlarımızın sıcaklar karşısında serinlemek için yolları suladığını görüyoruz. Yerleri ıslatmak için kullanılan su 5 dakikada buharlaşıyor sonra tekrar yıkanıyor. Bu da su israfına yol açıyor. Bunu yapmamalıyız. Bunu yapmamalıyız. Suyu dikkatli kullanmalı, fırçalarken, banyo yaparken, tıraş olurken suyu unutmamalı ve 45 gün sonra bile suya dikkat etmemiz gerekiyor. İhtiyaç duyabiliriz. Bir damla su bile ileride” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu