Teknoloji

iPhone 15 için heyecanlandıran titanyum iddiası

Apple, iPhone 15 serisinde telefonlarına daha da premium bir his verecek özel bir makyaj için hazırlandığı sav ediliyor. ShrimpApplePro, iPhone 15’in titanyum kenarlara sahip olacağına dair bir tweet gönderdi. Bu, iPhone 14 tarafından kullanılan alüminyumdan ve hatta iPhone 14 Pro tarafından kullanılan paslanmaz çelikten daha değerli olan birinci sınıf bir materyal.

Ayrıca birebir kaynak, kenarların art kısımlarının yuvarlatılacağını da argüman ediyor ve böylece çerçeve, daha fazla dik açılı olan mevcut modellerin bilakis telefonun gerisine yanlışsız kıvrılacak.

Arka kısım ise görünüşe nazaran hala cam olacak ve ShrimpApplePro, bir sonraki tweet’inde “bu tasarım arkadan kamera çıkıntısına gerçekten güzel bir kenar geçişi yaratacak” diyor.

Ancak bunların tamamı, iPhone 15 sızıntıları için çok erken olmasından ötürü kuşku ile yaklaşılması gereken bilgiler ve kaynağın kendisinin de belirttiği üzere, kaynağın kendisi bile kendi bilgilerinden büsbütün emin görünmüyor.

Ayrıca, bu gerçek çıksa bile tüm iPhone 15 serisinin titanyum kullanmasını beklememeliyiz. Kaynak basitçe “iPhone 15” diyor ve bu materyalin her model tarafından kullanılabileceğini ima ediyor, fakat bütün serinin bu malzemeyi kullanmayacağı varsayım edilebilir.

Muhtemelen, sadece iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max (veya iPhone 15 Ultra, adlandırma henüz kesin olarak duyurulmadı) tarafından kullanılacaktır. Hatta, daha evvel öbür bir sızıntının da bunu önermesinden ötürü, sırf iPhone 15 Pro Max’ın titanyum kullanması çok daha mümkün gözüküyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu