Haber

Diyarbakır’da Vatandaşlar Metruk Binanın Yıkılmasını İstiyor

Vatandaşlar, öğrenci geçidi üzerinde bulunan terkedilmiş binanın yıkılmasını talep ediyor.

DİYARBAKIR – Diyarbakır’ın Bağlar ilçesindeki metruk bina hırsızların ve uyuşturucu madde kullananların mekanı haline gelirken, çevredeki esnaf ve çevredekiler imzalara rağmen yıkılamayan binanın yıkılmasını istiyor.

Bağlar ilçesi Kaynartepe Mahallesi 231’inci ve 251’inci caddelerin kesiştiği noktada bulunan iki katlı müstakil metruk bina, önce hırsızların, ardından özel kullanıcıların ve fuhuş yapmak isteyenlerin hedefi oldu. İki kez imza topladıklarını öne süren esnaf ve bina sakinleri, öğrencilerin önünden çocuklarının geçtiği yer olduğunu belirterek, bir an önce yıkılmasını istediklerini belirtti.

Mahalle sakinlerinden Kadriye Elaltunkara, buranın yıkılmasını istediklerini ve çok rahatsız olduklarını söyledi.

Binanın uyuşturucunun, fuhuşun, her şeyin olduğu bir yer olduğunu belirten Elaltunkara, “Yalvarıyoruz, buranın bir an önce yıkılmasını bekliyoruz. Binamızın altında, kapımızın hemen önünde. . Çocuklarımız rahat girip çıkamıyor. Evimize rahat girip çıkamıyoruz. Böcekler fareler geliyor. İnsanlar gelip gidiyor. İçeride kötü şeyler yapıyor” dedi.

Esnaf Münir Anuştekin, binanın iki katlı müstakil bir konut olduğunu kaydetti.

“Çevredeki binalarda oturanlar buranın yıkılması için imza topladı”

Daha önce oturan öğrencilerin olduğunu kaydeden Anuştekin, “Öğrenciler 5-6 yıldır dışarıda, boş duruyor. Sahibine ulaşamıyoruz. Burası hırsızlar tarafından alınmış. Hırsızlar kapı ve pencereleri de sökmüşler. Burada fuhuş yapıldığını duyduk. Çevredeki binalarda oturanlar buranın yıkılması için imza atıyorlar. İlgilenen yok. Geçen sefer yine imza topladık. Gelen giden giden yok. Herkes buradan şikayetçi, bir an önce yıkılmasını istiyorlar” dedi.

haberbigadic.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu